Banner Proba
POLISH-AMERICAN  PHOTOGRAPHIC  CLUB  of  NEW YORK   >>           POLSKO-AMERYKANSKI  KLUB   FOTOGRAFIKA  w  NOWYM JORKU  >>
Logo Gloria Artis
Rok Zalozenia 1998
Odznaczony Brazowym Medalem Zasluzony Kulturze Gloria Artis w 2008 roku
Strona Glowna
ORGANIZACJA
O Klubie
StatutZarzadKontakt
Czlonkostwo
Sponsorowanie
DZIALALNOSC
KalendarzSpotkania
Prezentacje
Konkursy
Wystawy
Plenery
Edukacja
Publikacje
Inne Imprezy
INTERNET
Pomocne Linki
Aktualnosci
Linki z Wymiany
Porady
Foto-Galeria
Sondaze
Foto Bazar
Forum
REGULAMIN ZDJECIA TYGODNIA

Cel

Pokazywac piekno i niezwyklosc Nowego Jorku, najbardziej fotogenicznego miasta na swiecie. Zwiekszyc czestotliwosc powrotu na strony klubu.

 

Miejsce i czas
Zdjęcie tygodnia, będzie publikowane na stronie internetowej Polsko-Amerykańskiego Klubu Fotografika od teraz (1 kwietnia 2012, aż do odwołania) w miarę możliwosci organizacyjno-technicznych Klubu i zależnie od napływu odpowiedniego materialu.

 

Tematyka, data ekspozycji i przesyłanie
Głównym tematem zdjęć powinien być Nowy Jork/Metropolia Nowojorska, lub wszystko to, co się dzieje w jego obręmbie, bez ograniczeń co do rodzju obiektu lub wydarzenia. Zdjęcie powinno być wykonane w danym tygodniu w którym kandyduje do miana zdjęcia tygodnia i nadesłane do północy z soboty na niedzielę. Jedynie zdjęcia wykonane w niedzielę akceptowane będą jesli nadejdą przed godziną 10:00 w niedziele wieczór. Zdjecie przeslij na adres zt@polishphotoclub.org

Informacje o zdjęciu

Przeslanemu zdjęciu powinny towarzyszyć następujace informacje:

- Tytul zdjecia (dobrowolne - nie ma obowiazku podawania tytulu zdjecia)
- Data i miejsce wykonania zdjecia
- Nazwisko i imie autora
- Dane kontaktowe autora (preferowany adres emailowy)
- Krotki opis miejsca, obiektu, wydarzenia
- Inne istotne zdaniem autora uwagi
- Dane techniczne ekspozycji (dobrowone - nie ma obowiazku ich podawania, ale mile widziane)

 

Wymagania techniczne

Zdjęcia powinny mieć rozmiary wpisujące się w kwadrat 600x600 Pikseli. Znaczy to, że zdjęcia poziome powinno mieć 600 Pikseli szerokosci i mniej niż 600 Pikseli wysokosci. Zdjęcia portretowe powinny mieć 600 Pikseli wysokosci i mniej niż 600 Pikseli szerokosci. Zdjęcia kwadratowe 600x600 Pikseli. Zdjęcie powinno byc oryginalne, bez żadnych efektów specjalnych, kolaży itp. Akceptowana jedynie jest obrobka poprawiająca jakosć zdjęcia. Preferowane są pliki w formacie JPEG z jak najmniejsza kompresją

 

Wybór
Przy wyborze decydujące znaczenie bedzie mieć „stopień niezwykłosci” danego zdjęcia i siła relacji w stosunku do Nowego Jorku jako głównego tematu.
Wyboru dokonuje publikator strony, a jesli możliwe/dostępne, to z głosem doradczym członków Rady Artystycznej. Decyzja publikatora jest ostateczna. Przewidujemy, że zdjęcie tygodnia będzie w przyszłosci wyłaniane droga głosowania przez Internet.

 

Publikacja

Publikacja następuje w ostatnim dniu tygodnia, czyli w niedzielę po godzinie 10:00 (jesli możliwe), lub jak najwczesniej po upływie danego tygodnia. Po publikacji rozesłana zostanie informacja z linkiem do strony ze zdjęciem do członków klubu i ważniejszych publikatorów polonijnych.

 

Prawa autorskie i sprzedaż zdjęć
Autor zdjęcia cały czas zachowuje w 100% swoje prawa autorskie. W przypadku, gdy publikacja nasza sprawi, że dojdzie do transakcji kupna/sprzedaży zdjęcia, Klub oczekuje od autora honorarium w wysokosci 50% od wysokosci transakcji.

Nagrody
Strona zdjecia tygodnia nie jest elementem rywalizacji/konkursu i nie przewiduje sie nagrod dla wybranych zdjec tygodnia, chyba ze ewntualny sponsor przeznaczy donacje z wyraznym wskazaniem na zdjecie tygodnia.

 

Uwagi koncowe
We wszystkich sprawch nie ujetych w regulaminie zdjecia tygodnia decyzje podejmuje publikator.

 

ZDJECIE
MIESIACA

Zdjecie Miesiaca
RegulaminTematy
Wybierz TematKomisja
PHOTO-GALERIA
2012/2013
2013/2014
2014/2015
2015/2016
SPOTKANIAKalendarz

Dojazd